Fotil jsem na hřbitově

12.10.2018

Včera jsem byl účastníkem workshopu, který pořádal Megapixel společně se SONY v Brně. Mám to tam kousek od baráku a tak jsem vyrazil. Lektorem byl Honza Tichý a workshop sliboval možnost vyzkoušení fototechniky SONY. Tomu se nedalo odolat.

Byl luxusní říjnový den. Teplota se šplhala k 28 stupňům. Sluníčko hřálo jak v létě, a listy stromů začínaly mít podzimní make-up. Vše přálo příjemnému fotografování.

Honza Nás seznámil s modelkou Anetou a následně s fotografickou technikou, která bude k vyzkoušení (myslím tu techniku). Zajímaly mě především objektivy SONY 85mm, f1,4 GM a 50mm, 1,8. Fotím s alternativou od Canonu a tak jsem je chtěl srovnat. Jak to srovnání dopadlo, napíši v jiném článku.

Fotit jsme začali v prostorách business centra. Anetka pózovala s profesionální lehkostí. Jen byl trochu boj, dostat se do správného úhlu. Dovedete si představit 9 fotografů lačnících po záběru. Naštěstí panovala uvolněná atmosféra a nebyl problém si vzájemně vyhovět.

Následně jsme se přesunuli do exteriéru a snažili se využít k lepším záběrům i skleněných stěn business centra.

Pro fotografování v přírodě nám pak posloužil Ústřední hřbitov, který je hned přes silnici. Nikdy jsem si neuvědomil, že je to vlastně ideální místo pro fotografování. Když si odmyslím hroby, je to nádherný vzrostlý park, plný krásných stromových alejí i tajemných zákoutí. Určitě se tam s foťákem ještě někdy vrátím. Kdyby někomu nevadilo fotit na hřbitově, přihlaste se. Domluvíme se.

Zajímavé bylo i focení v podzemních garážích. Nejprve s přirozeným světlem a následně s různými druhy jednoduchého umělého světla.

Závěrečné záběry jsme pak pořídily v hale Business centra.

Celá akce byla díky Honzovi, Anetě a krásnému počasí hodně povedená. Doporučuji všem fotografům. Je to zase něco jiného. Panuje kolektivní duch a je příležitost pokecat.